Saaremaa ja saarlased on tuntud oma puhaste maitsete ja kvaliteetse toidu poolest. Iga saarlase toidulaualt leiab kala, mille headuse tagab teadmine, et isepüütud, roogitud ja töödeldud kala on kasvanud Saaremaa rannikuvetes. Samu põhimõtteid jälgib rangelt ka PRFoodsi värske Saaremaal kasvanud forell, mille leiab poest Heimon Kala kaubamärgi alt.

Looduslikult kasvatatud maitsev kala

Heimon Kala Saaremaa forelli suurim eelis on värskus, mille tagab oma kalakasvanduse ja -tööstuse olemasolu. Saaremaal kasvanud kala suudab PRFoods töödelda väga kiiresti, juba samal päeval, mil kala on veest välja võetud. Heimon Kala pakendatud kalatooted valmivad samuti Saaremaal, küll moodsas mereäärses tootmiskompleksis Vätta poolsaarel, kuid siiski kadakate keskel.

PRFoods järgib oma kalatoodete realiseerimisaja määramisel Soome Terviseameti soovitust ehk õrnsoola ja külmsuitsu tooted tuleb realiseerida 14 päevaga, et tagada värskus ja maitseomadused ka säilivusaja viimasel päeval. Seetõttu võib kindel olla, et poelettidel olevad Heimon Kala kaubamärgiga tooted on tõesti alati värsked.

Seitse korda mõõda, üks kord sööda

Kasvu ajal toidetakse forelle keskkonnasõbraliku kalasöödaga, milles on kõrgendatud omega-3 rasvhapete sisaldus. Tänu headele kasvutingimustele, vitamiiniga rikastatud toidule ja probiootikumidele ei ole Veere kalakasvanduses esinenud haigusi ja kaladele ei ole antud antibiootikume.

Ohutuse ja kõrge kvaliteedi tagamiseks on PRFoodsi Saaremaa kalatööstuses kohapeal olemas ka oma labor, mis kontrollib regulaarselt mikrobioloogilisi näitajaid nii tooraines, pooltoodetes kui ka valmistoodetes. Lisaks kontrollitakse PRFoodsi kalatooteid ka akrediteeritud välilaborites. Seega tänu looduslikele kasvutingimustele, heale tervisele ja rangele kontrollile, võib peatselt letile jõudva Heimon Kala forelli värskuses ja kvaliteedis alati kindel olla.