Vettel

Vettel on Eesti üks suurimaid kalatööstusi ning kuulub Eesti börsiettevõtte AS PRFoods tütarfirmana nii rahvusvaheliselt tuntud private label toodete kui ka kõrge lisandväärtusega ehk premium-kategooria kalatoodete valmistajate hulka.

Ettevõte asub Saaremaal, Vätta poolsaarel Sutu lahe ääres, 17 km kaugusel Kuressaarest ja tegeleb põhiliselt vikerforelli ja lõhe töötlemisega - fileerimise, suitsutamise, viilustamise ja kulinaarsete toodete valmistamisega.

Eesti ühes moodsaimas kalatöötlemisettevõttes töödeldakse valdavalt PRFoods’i Soome ja Rootsi kalakasvandustest pärit vikerforelli väiksemates kogustes ka siiga, ahvenat, koha, rääbist ja räime ning heeringat. Punane kala suitsutatakse teada-tuntud meetodil ehk lepahakkega ja saare naiste nobedad näpud pakendavad räimerulle marinaadi, mida Soomes müüakse „kingsepalõhe“ nime all. Valdav osa toodangust eksporditaksegi Soome, aga ollakse esindatud ka Eestis, Lätis, Leedus, Saksamaal, Rootsis, Norras, Taanis ja Jaapanis. PRFoods kaubamärk Eesti turul on ”Heimon Kala” ja Soome turul oleme tuntud „Heimon Gourmet” brändiga, mille all toodetakse näiteks põhjanaabrite kõige müüdavamat kalatoodet külmsuitsutatud vikerforellifileed.

OÜ Vettel pakub tööd 130 saarlasele ja muhulasele ning ettevõtte aastane müügimaht on pea 2,8 miljonit kilogrammi erinevaid kalatooteid.

To Top